Rozpoczynamy Puchar Toru Modlin

Rozpoczynamy Puchar Toru Modlin

6 marca 2019 0 przez redakcja

Zima powoli odchodzi w zapomnienie, na horyzoncie coraz bardziej zaczyna pojawiać się wiosna, a to oznacza, że czas wyjechać z garażu ulubionymi pojazdami i sprawdzić swoje możliwości w sportowej walce podczas Pucharu Toru Modlin, który rozpocznie się w połowie marca.

W 2019 roku zawodnicy będą mogli rywalizować w dziewięciu rundach pucharu, co oznacza, że prawie co miesiąc będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach. Sezon rozpocznie się 17 marca, a zakończy 14 grudnia. Dodatkowo dwie rundy pucharu będą częścią zmagań Mini Max.

Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji nie muszą obawiać się braku sportowej licencji czy wyczynowego samochodu. Do startu potrzebne jest tylko prawo jazdy oraz auto z ważnym dowodem rejestracyjnym. Dla zachowania standardów bezpieczeństwa jedynym dodatkowym wymogiem jest jazda w kaskach bezpieczeństwa. Zgłaszać można się za pośrednictwem strony internetowej: rajd.internetowy.pl.

Lista zgłoszeń do pierwszej rundy Pucharu Toru Modlin jest już otwarta i biorąc pod uwagę, że podczas prologu na starcie stanęło prawie 90 uczestników nie warto czekać do ostatniej chwili ze swoim zgłoszeniem. Pierwszy termin zgłoszeń upływa 13 marca, a drugi 16 marca.

Zgłoszone załogi zostaną podzielone na klasy według pojemności silnika swoich pojazdów. Klasa 1 przeznaczona jest dla aut z silnikami nieprzekraczającymi 1150 ccm, druga dla aut o pojemności silnika 1150-1400ccm, trzecia dla jednostek napędowych o pojemności 1400-1600ccm. W klasie 4 znajdą się auta z silnikami o pojemności 1600-2000ccm, a w klasie 5 powyżej 2000ccm. Ponadto właściciele aut Subaru i Mitsubishi powalczą w dedykowanej dla nich klasie Impreza & Evo. Zadowoleni będą również posiadacze aut historycznych, dla których stworzono klasę HR, w której będą znajdować się auta wyprodukowane przed 1990 rokiem.

Warto zaznaczyć, że w imprezie mogą wziąć również zawodnicy posiadający sportową licencję. Wydarzenia ma wizę Polskiego Związku Motorowego, więc nikt nie musi obawiać się o stratę swoich dokumentów lub ich zawieszenie. Dla zawodników z licencją przygotowano klasę Gość. Organizatorzy zaplanowali także klasę pań, w której to piękniejsza część motorsportu będzie mogła walczyć za kierownicami swoich pojazdów.

Pierwsza runda Pucharu Toru Modlin będzie również szansą porównania swoich czasów m.in. z trzykrotnym mistrzem Europy: Kajetanem Kajetanowiczem, który podczas Rajdu Barbórka pojawił się na trasie w Modlinie za kierownicą Forda Fiesty WRC. Organizatorzy na start zmagań zaplanowali trasę identyczną, jak ta, którą załogi pokonywały podczas grudniowego święta motorsportu. Trasa mierząca 4,2 km będzie pokonywana pięciokrotnie, co oznacza, że w sportowej walce będzie można przejechać ponad 20 kilometrów. W przeciwieństwie do prologu do klasyfikacji generalnej zaliczany będzie każdy z przejazdów, a nie jeden najlepszy rezultat. Na kolejne rundy organizatorzy planują spore modyfikacje trasy, więc podczas każdej imprezy ważna będzie technika prowadzenia pojazdu, a nie tylko zapamiętanie wyznaczonej trasy.

Dla ułatwienia życia uczestnikom cała impreza odbędzie się w jeden dzień. Od 7:00 zaplanowano badanie kontrolne pojazdów oraz odbiór administracyjny, po którym nastąpi odprawa uczestników oraz zapoznanie z trasą. Sportowe jazdy rozpoczną się od 10:00 i zakończą około godziny 16:00. Rozdanie nagród przewidziano na 16:45.

Dzień wcześniej zaplanowano otwarty trening dla zgłoszonych załóg, który rozpocznie się od godziny 16:00. Ponadto mniej doświadczeni zawodnicy będą mogli podszkolić swoje umiejętności pod okiem Leszka Kuzaja, który poprowadzi specjalne warsztaty rajdowe. Ich start przewidziano w godzinach 11:00 – 15:00.