Przewierty sterowane – o czym mowa w praktyce?

Przewierty sterowane – o czym mowa w praktyce?

20 września 2022 0 przez redakcja serwisu

Zamiast wykopów, które rujnują spore obszary i uniemożliwiają korzystanie z obiektów, niekiedy wykonuje się przewierty lub przeciski. Są one doskonałym sposobem na wykonanie drogi dla rurociągu bez konieczności rozkopywania wszystkiego koparką. Niezbędne jest jednak odpowiednie zaplecze.

Przewiert sterowany w praktyce

Wykonując przewierty sterowane w Pruszkowie zwraca się uwagę na specyfikę terenu. W przestrzeni miejskiej jest bardzo mało miejsca na tego typu prace. Przewiert może biec pod ruchliwą ulicą bez ryzyka dla bieżącego ruchu drogowego. Można też zdecydować się na przecisk, wykonywany tzw. kretem.

W dzisiejszych czasach bardzo często niezbędne jest zrealizowanie przewiertu, bo sieć już istniejących rurociągów lub dróg, naziemnych i podziemnych, jest bardzo duża. Przewierty kontrolowane są najbezpieczniejsze, można opracować dla nich optymalną trajektorię i do tego korygować ją w razie wystąpienia problemów.

Przewierty sterowane – co robić, gdy trasę rurociągu przecina rzeka?

Zaplanowana trasa dla rurociągu może przebiegać przez koryta rzeczne czy też ruchliwe trasy, autostrady. W takim przypadku przewierty pod drogami to jedyna odpowiednia opcja. Można zdecydować się na to rozwiązanie dla bezpieczeństwa infrastruktury miejskiej oraz środowiska.

Żeby można było liczyć na poprawne wykonanie przewiertu, należy zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Obecnie istnieje bardzo dużo tego typu przedsiębiorstw, dysponujących rozbudowanym zapleczem technicznym. To ważne, by prace mogły przebiegać sprawnie i szybko i żeby zrealizowane pomiary były prawidłowe.

Przecisk pod drogą – bezpiecznie i bez awarii

W celu przerzucenia pod drogą pojedynczych rur w linii poziomej wystarczy przecisk sterowany wykonany z punktu do punktu. Umożliwi on ominięcie konieczności robienia wykopów, które rujnują place, trawniki, utrudniają korzystanie z dróg. Prace tego rodzaju są też bardziej oszczędne i nie trzeba martwić się o usuwanie zniszczeń.

Podsumowując, przewierty sterowane gwarantują uzyskanie optymalnej trajektorii dla przełożenia rurociągu np. ciepłowniczego.