Nauka języka – jakiego języka się uczyć?

Nauka języka – jakiego języka się uczyć?

9 czerwca 2020 0 przez redakcja serwisu

Różne źródła naukowe mówią o tym, że na świecie jest 6-7 tysięcy języków. Taka liczba języków pokazuje, że naprawdę, jeśli ktoś chce, to może poznać różne języki świata, a wystarczy tylko odpowiednia nauka. Języki są mniej lub bardziej popularne, a są takie, które w naszym kraju nie są kompletnie znane.

W jaki sposób uczyć się języka obcego?

Na naukę języka obcego jest kilka, a nawet kilkanaście sposobów. Do tych podstawowych przede wszystkim należą:

  • nauka w szkole językowej,
  • nauka w zwykłej szkole, gdzie jakiś język obcy zawsze jest obowiązkowy,
  • nauka w szkole językowej online,
  • samodzielna nauka z książek, słowników, metod internetowych,
  • wyjazd za granicę.

Każdy korzysta z nauki języka obcego w taki sposób, w jaki mu odpowiada. Należy też przede wszystkim podkreślić, że każdy w innym celu uczy się języka obcego, bo zależne jest to od tego, jakie są plany życiowe. Czasem to nawet praca i wymarzony zawód wymaga znajomości konkretnego języka.

O sposobach i nauce języka obcego można przeczytać więcej pod tym adresem: https://www.i-tlumaczenia.com/

Język angielski

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że bardzo podstawowym językiem obcym, jest język angielski. Przecież niemal na całym świecie ludzie mówią w tym języku i każdy w języku angielskim w jakimś mały stopniu jest w stanie się porozumieć.

Angielski jest stosunkowo łatwym językiem i szybko można się go nauczyć, ponieważ ma się do czynienia z nim w filmach, w telefonie, w różnych instrukcjach itp. W potocznym języku również używa się kilku angielskich słów w spolszczonej wersji.

Język angielski jest zazwyczaj językiem obowiązkowym w szkole i jego naukę rozpoczyna się tak naprawdę od przedszkola, ponieważ im dziecko młodsze, tym łatwiej i szybciej chłonie wiedzę.

Język niemiecki

To drugi, bardzo popularny język, zaraz po języku angielskim. Również w wielu krajach na świecie mówi się po niemiecku. Jeśli chodzi o szkołę to są takie, w których to język niemiecki będzie obowiązkowym obcym językiem na zajęciach.

Niemiecki jest już trudniejszym językiem niż język angielski, ale to może z tego względu, że jego wymowa jest dość “twarda”, a słowa są długie i należy je akcentować w odpowiedni sposób.

Język hiszpański

Bardzo dużą popularność zyskuje teraz język hiszpański i często nawet na szkolnej liście przedmiotów można go znaleźć. Pewnie wiele osób zastanawia się, gdzie się mówi po hiszpańsku. Większość osób się zastanawia, ale oprócz Hiszpanii, w takim języku można porozumieć się w Kolumbii, Meksyku oraz Argentynie. Używa się go także w Chile, Boliwii, Hondurasie, Peru, Wenezueli, Salwadorze oraz na Dominikanie i na Kubie. Mniej popularnymi miejscami są: Kostaryka, Urugwaj, Panama oraz Portoryko.

Jak widać – po hiszpański można porozumieć się w wielu różnych krajach, co na pewno skłania do tego, aby podjąć się nauki tego języka obcego.

Czy łatwiej uczyć się samemu czy z czyjąś pomocą?

Jednoznacznie ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ są osoby, które wolą uczyć się języka obcego samodzielnie, a są też osoby, które samodzielnie nie nauczą się nawet jednego zdania.

Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia, ale należy podkreślić to, że osoby, które uczą się samodzielnie są mniej zdyscyplinowane i mogą później osiągać efekty nauki. Znacznie ma tutaj właśnie to samozaparcie i chęć dążenia do określonego celu. W tym wypadku celem jest jak najlepsza znajomość języka obcego.

Podsumowując można powiedzieć, że jest kilka podstawowych języków, które warto znać, ale nie jest to oznaką tego, że nie można uczyć się języka mało spotykanego. Są osoby, które poznają różne regiony, języki, nawyki, tradycje i to z czystej pasji i ciekawości.