Najlepsi finansiści z południowej Polski spotkają się w Krakowie

Najlepsi finansiści z południowej Polski spotkają się w Krakowie

4 kwietnia 2019 0 przez redakcja

Już 11 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie małopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Główną ideą projektu, obok możliwości wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli świata finansów, jest wyłonienie najlepszych finansistów w ramach prestiżowego konkursu o tytuł Dyrektora Finansowego Roku. W trakcie spotkania zostaną wręczone małopolskim firmom wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami.

Kongres Dyrektorów Finansowych w Krakowie (11 kwietnia 2019 r. – hotel Sheraton przy ul. Powiśle 7) będzie trzecią konferencją, która odbędzie się w ramach cyklu pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych. Pierwsze spotkania odbyły się w Sopocie i Poznaniu, a kolejne będzie miało miejsce we Wrocławiu – 9 maja. Uroczysta gala konkursu Dyrektor Finansowy Roku, tradycyjnie odbędzie się 25 września w Warszawie.

W trakcie prezentacji i paneli dyskusyjnych, wybitni eksperci wraz z przedstawicielami biznesu będą analizować wyzwania, jakie firmy muszą podejmować w codziennej pracy oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami, które przedstawią w następujących tematach: Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury / Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Realia polskiego biznesu / Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance! Jak innowacyjnie i bezpiecznie finansować biznes / Jak schematy podatkowe zmieniają naszą rzeczywistość / Kamienie milowe na drodze do PPK w firmie / Odpowiedzialność merytoryczna i społeczna CFO przy budowaniu bezpieczeństwa finansowego pracowników / Jak przyspieszyć wzrost w MSP – czyli co łączy dyrektora finansowego i kierowcę rajdowego. Głównym tematem przewodnim całego projektu DFR jest natomiast cyfryzacja oraz robotyzacja biznesu z punktu widzenia tzw. CFO 4.0.

Gościem specjalnym kongresu będzie będzie Vadym Melnyk – CEO & Founder Cervi Robotics zajmującej się tworzeniem i produkcją robotów oraz dronów, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, największych korporacji oraz startupów z całego świata. W swoim wystąpieniu „Will Robots Take My Job?” zaprezentuje mechanizmy inwestowania w nowe technologie oraz podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną, m.in.: Digital Transformation, Blue Ocean i From Zero to One.

KONKURS DFR

Równolegle do wszystkich kongresów Dyrektorów Finansowych trwa zacięta rywalizacja, w której profesjonaliści na co dzień zajmujący się finansami we własnych firmach, walczą o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podejmowania trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Tegoroczny konkurs wyłoni laureatów już XIV. edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Kandydaci z południowej części kraju chcący zawalczyć o tytuł najlepszego dyrektora finansowego w Polsce, mogą zgłaszać swoje dokonania do 21 czerwca 2019 r.

Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez ankietę, dostępną na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

WYRÓŻENIENIE DFA

Podczas tegorocznej edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku, po raz kolejny z inicjatywy Euler Hermes zostaną wręczone specjalne wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem DFA zostaną docenione firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award będą tworzyć elitarne grono, wyznaczające nowoczesnym i ambitnym firmom standardy organizacji i cyfryzacji procesów finansowo-księgowych w Polsce.

Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym z inicjatywy Grupy Euler Hermes we współpracy z Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych. Nadrzędnym założeniem największego w kraju projektu dla dyrektorów finansowych jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.

Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Grant Thornton, PFR TFI oraz Union Investment TFI.

Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych „FINEXA”, Izba Gospodarcza Europy Środkowej, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Interim Managers, Nadzorkorporacyjny.pl, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Projekt patronatem medialnym został objęty przez: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Kariera w Finansach, Nowy Przemysł, wnp.pl oraz Polish Market.