Na czym polegają kompleksowe usługi dźwigowe?

Na czym polegają kompleksowe usługi dźwigowe?

20 grudnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Bardzo intensywnie rozwijające się budownictwo i usługi pokrewne wymagają coraz szybszego przewożenia i przenoszenia coraz większych ładunków. Załadunek i rozładunek towarów i produktów budowlanych najlepiej powierzyć operatorowi sprawnie obsługującemu dźwig. Jaka to będzie maszyna, w znacznej mierze zależy od specyfiki pracy, którą trzeba wykonać. Dlatego warto skierować się do firmy, która oferuje kompleksowe usługi dźwigowe. 

Jakiego dźwigu używa się najczęściej

Różne sytuacje wymagają używania różnego sprzętu. Dlatego największą popularność wśród usługodawców mają firmy, które oferują kompleksowe usługi dźwigowe. Dzięki szerokiej ofercie dostępnego sprzętu można dopasować odpowiednie urządzenie i szybko zmienić je, jeśli kolejne działania będą tego wymagać.

Firmy, które oferują możliwość skorzystania z urządzeń dźwigowych, najczęściej oferują takie rozwiązania jak podnośniki koszowe (które najlepiej sprawdzają się w pracach na wysokości), dźwigi samojezdne (oferujące bardzo dużą uniwersalność i mogą być używane w szerokim zakresie prac) oraz hydrauliczne dźwigi samochodowe (tzw. HDS-y).

Kiedy lepiej skorzystać z hydraulicznego dźwigu samochodowego

Urządzenia typu HDS w Olsztynie można często spotkać, kiedy wykonują prace związane z gospodarką komunalną. Dzięki rozwiązaniu, które łączy w jednym dźwig i kontenerowy transporter o dużej pojemności, można realizować takie zadania, jak wywóz odpadów. Wysięgnik dźwigu, który umieszczony jest bezpośrednio za kabiną kierowcy, pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie pojazdu w miejscu, z którego dostęp do przenoszonego produktu jest najlepszy.

Najbardziej oczywistą korzyścią z użytkowania hydraulicznego dźwigu samochodowego jest brak konieczności dojeżdżania dwóch różnych urządzeń w każde miejsce, z którego trzeba przetransportować materiały. Zastosowanie specjalistycznych urządzeń, takich jak otwieracze kontenerów, które montowane są na HDS-ach sprawia, że powstaje wyspecjalizowane urządzenie, które idealnie sprawdza się w realizacji powierzanych mu zadań.