Na co zwrócić uwagę wybierając farby sitodrukowe w sklepie?

Na co zwrócić uwagę wybierając farby sitodrukowe w sklepie?

18 stycznia 2023 0 przez redakcja serwisu

Farby sitodrukowe dostępne w sklepach mają kilka rodzajów i należy zapoznać się z działaniem każdego rodzaju w celu wybrania dobrego zakupu. Farby sitodrukowe służą do robienia ciekawych projektów, przykładem może być koszula z własnym nadrukiem, w tym celu należy wybrać pomiędzy farbami wodnymi kryjącymi, a nie kryjącymi, dla osoby początkującej w świecie sitodruku może być to nieco skomplikowane, dlatego poniżej zostanie przybliżone działanie farb. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru farb sitodrukowych?

Podczas wyboru odpowiednich farb sitodrukowych w sklepie należy zwrócić uwagę na rodzaj farb, w zależności, do czego chce się użyć takich farb, każdy rodzaj będzie odpowiadał innemu działaniu farby na materiał. Przykładowo, jeśli chce się stworzyć własny nadruk na koszuli, to najlepiej sprawdzi się rodzaj wodnych farb sitodrukowych, są one ekologiczne dla środowiska oraz ich używanie jest dosyć proste nawet dla osób, które nigdy wcześniej ich nie używały. Warto również skorzystać z farby plastizolowej często zwanymi farbami winylowymi, cechują się one świetną elastycznością i doskonale kryją materiał. Kolejnymi zaletami tego rodzaju farby będzie silna odporność na chemię, jaka może wystąpić w praniu lub poprzez zabrudzenia oraz wysoka wydajność produktu drukowanego.

Co jeszcze warto wiedzieć o farbach sitodrukowych?

Farby sitodrukowe należy wybierać od dobrych firm, które mają doświadczenie z ich sprzedażą, jedną z nich będzie firma Materiały do sitodruku – sklep DrukSerwis.  Farby sitodrukowe są przygotowane specjalnie pod różne powierzchnie, każdy rodzaj farby ma swój materiał, do który będzie do niego idealnie pasował, dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na świetne końcowe efekty pracy nad swoimi projektami. Na sam początek polecane będą farby wodne, to dzięki nim można nałożyć własny nadruk na ubranie, w miarę doświadczenia można skorzystać również z farb wykonanych z winylu, które podniosą jakość otrzymanych nadruków.