Mulczowanie terenu – na czym polega?

Mulczowanie terenu – na czym polega?

6 lutego 2023 0 przez redakcja serwisu

Mulczowanie terenu to coraz bardziej popularna metoda wykorzystywana w celu usunięcia zielenie z nieużytkowego terenu wyróżnia się tym, że stoi na pierwszym miejscu pod względem szybkości wśród metod usuwania zieleni z terenów nieużytkowych. Aby cały proces przebiegł szybko wykorzystuje się do niego mulczer, jest to maszyna, którą wykorzystuje się do usuwania krzewów, roślin, a nawet mniejszych drzew poprzez ich rozdrobnienie. Co jeszcze warto wiedzieć o tej metodzie i kiedy warto ją stosować?

Na czym polega mulczowanie terenu?

Firma zajmująca się mulczowaniem terenu w Warszawie wykorzystuje mulczer do karczowania terenu, karczowanie to w przeciwieństwie do wycinania usuwanie mniejszych drzew i krzewów wraz z korzeniami, co idealnie sprawdza się pod budowę nowego budynku, drogi lub innej sztucznej powierzchni. Karczowanie z wykorzystaniem mulczera jest jednak najbardziej powszechne wśród właścicieli zaniedbanych działek, gdzie robi się to w momencie kupna przez nowych właścicieli zaniedbanej działki. Koszt takiej usługi zależnie od firmy, ale najczęściej jednak jest ustalany indywidualnie, ponieważ przez telefon nie da się ocenić dokładnego stopnia prac, dopiero gołym okiem, można będzie stwierdzić dokładny koszt takiej usługi. Wspomniana wyżej firma zajmująca się mulczowaniem terenu wykonuje również wycinkę drzew w Babicach, gdzie do wycinki wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo i szybkość w całym procesie.

Jakie są zalety mulczowania terenu?

Mulczowanie terenu to z pewnością skrócenie prac do minimum, nie bez powodu jest to najszybsza metoda usuwania zieleni z nieużytków, cała roślinność, nieważne czy trawa, czy drzewa zostają rozdrobnione, a następnie resztki, czyli biomasa zostaje równomiernie rozścielona po całej powierzchni, dzięki temu nie trzeba grabić resztek. Kolejną zaletą mulczowania jest to, że można to uznać za rozwiązanie ekologiczne, resztki nie zostają nigdzie wywożone, więc wszystko zostaje w ziemi, co sprawia, że jest ona doskonale użyźniona.