Minimalizm udomowiony – jak go wprowadzić do wnętrza?

Minimalizm udomowiony – jak go wprowadzić do wnętrza?

2 sierpnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Wprowadzenie udomowionego minimalizmu do wnętrza nie musi oznaczać przysłowiowej drogi przez mękę. Co prawda, w grę wchodzi szereg czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, aby stworzyć przestrzeń zachęcającą do relaksu, jak również komfortową, jednak ich zastosowanie jest receptą na aranżacyjny sukces. Nie bez znaczenia przecież udomowiony minimalizm jest jednym z najważniejszych trendów wnętrzarskich 2022 – z jego pomocą mieszkanie może stać się skrojone na miarę naszych potrzeb.

Udomowiony minimalizm – o jakim mowa?

Nie ma amatora dobrego designu, który nie słyszałby o minimalistycznym urządzaniu wnętrza. To gorący trend wielu ostatnich lat, który z roku na rok nie słabnie na popularności. W tym roku jednak projektanci postanowili nadać mu nieco bardziej ciepłego tonu. Oznacza to, ze wprowadzają do niego o wiele więcej przytulności. Mimo że rezygnują z wielu dodatków oraz akcesoriów, nie sprawiają, że pomieszczenia są puste i chłodne. Wręcz przeciwnie. Aby jednak tak się stało należy dokładnie przemyśleć każde działanie – od zaplanowania kolorystyki, po wprowadzenie do wnętrza mebli.

Udomowiony minimalizm – jakie meble, dodatki i kolory?

Wśród kolorów, które warto przemycić do pomieszczeń urządzonych w stylu udomowionego minimalizmu niewątpliwie prym wiodą takie jak ciepłe beże, szarości oraz różnej maści dekory z palety nude. To właśnie one w dużej mierze sprawiają, że pomieszczenia nabierają przytulności i chce się w nich być. Bez względu na to z jakimi dodatkami je zestawimy, przyjemnie będziemy spędzać czas zarówno latem, jak i zimą. Udomowiony minimalizm to także stawianie na dobrej klasy, naturalne materiały. Wśród nich między innymi drewno oraz kamień naturalny. Dobra jakość, to synonim trwałości. Jako że udomowiony minimalizm kłania się w pas idei zero waste, jest to ogromnie ważne.

Zero waste a udomowiony minimalizm

Zero waste zakłada, że produkcja śmieci zdecydowanie się zmniejsza. To jedno z głównych założeń. Jak to przełożyć na aranżację wnętrz i co to wszystko ma do rzeczy z udomowionym minimalizmem? Otóż jak się okazuje, sporo. W myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, a tym samym, zmniejszenia produkcji odpadów, możemy wykorzystywać potencjał starych mebli. Poddajmy je odnawianiu. To podwójna korzyść. Danie drugiego życia staremu meblowi, to wprowadzenie do pomieszczenia oryginalnego dodatku w bonusie z tym, że nie wyrzucimy go, więc wpiszemy się w założenia zero waste.