Lafarge wspiera Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie

Lafarge wspiera Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie

31 maja 2019 0 przez redakcja

Lafarge w Polsce kolejny raz przekazał wsparcie na rzecz szpitala w Żninie. Należąca do firmy Cementownia Kujawy pomogła w sfinansowaniu sprzętu medycznego dla Pałuckiego Centrum Zdrowia. Czek na kwotę 25 000 zł zostanie przeznaczony na zakup histeroskopu. Wsparcie szpitala w Żninie to odpowiedź na potrzebę zgłoszoną podczas ubiegłorocznej sesji dialogu społecznego, który Lafarge w Polsce prowadzi z sąsiadami swoich zakładów. Wspieranie lokalnych instytucji i inicjatyw to istotny  element obecności firmy w Polsce.

Dotychczas, dzięki wsparciu Lafarge w Polsce, Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie zakupiło między innymi respirator, sprzęt ortopedyczny oraz bieżnię medyczną z systemem do badań wysiłkowych. W tym roku firma wsparła zakup histeroskopu, który umożliwia  przeprowadzanie zarówno badań diagnostycznych, jak i małoinwazyjnych zabiegów ginekologicznych. Nowy sprzęt pozwoli między innymi na krótszą hospitalizację pacjentek po zabiegu. Darowizna dla  szpitala w Żninie to wyraz realizowanej przez firmę  polityki wspierania ważnych dla regionu instytucji i inicjatyw oraz odpowiedź na potrzebę zgłoszoną podczas organizowanych przez Cementownię Kujawy spotkań z lokalną społecznością.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni kierownictwu Cementowni Kujawy za pomoc przekazaną w tym roku oraz w latach ubiegłych. Ta inicjatywa rozpoczęła się już 10 lat temu i bardzo cieszymy się, że jest corocznie kontynuowana. Nowoczesny sprzęt pozwoli nam na przeprowadzenie większej liczby badań oraz zagwarantuje ich dokładność. Dzięki niemu nasze pacjentki będę miały większy komfort i poczucie bezpieczeństwa – powiedział Roman Pawłowski, Dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie.

Lafarge na Kujawach jest obecny od 1995 roku. Firma od początku swojej działalności stara się budować pozytywne i partnerskie relacje z lokalnymi instytucjami i społecznościami. Kluczowe w tym procesie jest poznawanie lokalnych potrzeb oraz wprowadzanie realnych, pozytywnych zmian w regionie.

 – Czujemy się częścią regionu i chcemy aktywnie przyczyniać się do jego rozwoju, a szpital w Żninie pełni w nim istotną rolę. Dlatego co roku wspieramy zakup sprzętu dla najbardziej potrzebujących oddziałów. Poprzez nasze wsparcie chcemy przyczynić się do tego, by szpital stawał się coraz bardziej nowoczesny  i mógł pomagać jeszcze większej liczbie pacjentów – powiedział Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy.

Do tej pory Lafarge w Polsce wsparło wiele lokalnych inicjatyw na Kujawach, zgłaszanych przez mieszkańców i instytucje podczas sesji dialogu społecznego. Firma objęła patronatem klasę w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie, wsparła budowę ścieżki rowerowo-edukacyjnej Barcin-Pakość, rewitalizację brzegu jeziora w Szczepanowie oraz realizację projektu na łabiszyńskiej wyspie, gdzie powstało unikatowe miejsce spotkań dla mieszkańców.