KONKURS dla Kół Gospodyń Wiejskich: Tradycyjne przetwory i potrawy z gęsiny

KONKURS dla Kół Gospodyń Wiejskich: Tradycyjne przetwory i potrawy z gęsiny

22 września 2020 0 przez redakcja

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach Inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska” ogłasza Konkurs, którego celem jest promowanie i upowszechnianie gęsiego mięsa. Pokażcie nam jakie potrawy robicie z gęsiny, co pysznego przygotowujecie w domach? Pochwalcie się swoimi talentami kulinarnymi!

Gęsina to doskonałe mięso, które można przyrządzić na wiele sposobów! Możecie piec, dusić, smażyć, wędzić, marynować – wybór należy do Was! A my jesteśmy ciekawi jakie potrawy zaprezentują nam nasze uczestniczki…

Zapraszamy do udziału!

Konkurs jest skierowany do wszystkich zarejestrowanych Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, które mogą się pochwalić swoimi talentami kucharskimi! Zgłaszajcie tradycyjne potrawy lub przetwory z mięsa gęsiego.

Zadanie konkursowe polega na:

  • przyrządzeniu tradycyjnej potrawy lub przetworu z gęsiny,
  • pięknym podaniu jej i zrobieniu zdjęcia
  • opisie przyrządzenia/receptury
  • podaniu regionu z którego potrawa pochodzi

Można startować w pięciu kategoriach:

  • wyroby wędliniarskie,
  • wyroby garmażeryjne,
  • przetwory z gęsiny w opakowaniach szklanych typu twist-off (słoikach),
  • dania mrożone
  • przekąski i desery

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia konkursowego na formularzu, który może zawierać zdjęcia, lub link do filmiku na kanale YT, recepturę potrawy.

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie można przesyłać do 15-go października 2020 roku na adres: tradycyjna.gesina@nikidw.edu.pl

Formularz konkursowy wraz z Regulaminem znajduje się pod adresem:
https://nikidw.edu.pl/2020/09/21/konkurs-tradycyjne-przetwory-i-potrawy-z-gesiny-dla-kgw-przyrzadzciepotrawe-zrobcie-zdjecie-i-wraz-z-jej-opisem-przyslijcie-do-nas/

Zapraszamy do udziału w Konkursie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi został powołany z inicjatywy Premier Beaty Szydło i Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucja nawiązuje do tradycji Państwowego Instytutu Kultury Wsi powołanego przez prezydenta Ignacego Mościckiego w 1936 roku. Instytut ma zająć się nie tylko badaniami historycznymi, ale także rozpoznawaniem, ewidencjonowaniem, digitalizacją oraz upowszechnianiem współczesnego dorobku kultury mieszkańców obszarów wiejskich, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Działalność Instytutu dotyczy wszystkiego, co wieś wniosła do dziedzictwa Polski, zarówno kultury materialnej i niematerialnej.