Joga online – czy warto zapisać się na takie zajęcia?

Joga online – czy warto zapisać się na takie zajęcia?

27 stycznia 2023 0 przez redakcja serwisu

Branża fitness i zdrowego stylu życia wciąż ewoluuje. Bardzo wiele zmieniła też sytuacja związana z epidemią Covid-19. Wielu instruktorów, w obliczu zamkniętych obiektów sportowych, postanowiła przenieść do sieci swoje zajęcia. Jak się okazało zaczęły się one cieszyć dużą popularnością. Czy zajęcia jogi online mają sens?

Joga online – warto?

Ćwiczenia online od zawsze miały swoich zwolenników, ale w trakcie epidemii zainteresowanie tego typu zajęcia wzrosło. Nie ma się co dziwić, gdyż tego typu zajęcia mają wiele zalet. Joga online w Krakowie daje niepowtarzalną możliwość treningu z osobami, którzy przebywają w wielu miejscach. Niepowtarzalnym plusem tego typu zajęć jest oszczędność czasu. Ćwiczymy w domowym zaciszu i nie musimy dojeżdżać na zajęcia w inną część miasta. Oszczędność czasu powoduje, że wiele osób ćwiczy częściej.

Praktyka w domu wymaga rozwinięcia maty i ubrania się w sportowy i wygodny strój. Ćwiczenia w domu pozwalają na większą elastyczność. Można ćwiczyć w dowolnym momencie dnia i w dowolnym miejscu. Nawet podczas wyjazdu służbowego, czy wakacyjnego można włączyć trening i oddać się praktyce asan. To dobre rozwiązanie dla osób, które do tej pory wstydziły się pójść na zajęcia. Jesteśmy u siebie i nikt nam nie przeszkadza, nie jesteśmy narażeni na wścibski wzrok innych.

Co daje joga?

Joga jest wspaniałą formą ruchu. Pozwala nie tylko rozruszać ciało i zadbać o jego elastyczność i gibkość. Pozwala także na wejrzenie w głąb siebie i poznanie możliwości swojego ciała. Uczy jak się wsłuchać w swoje ciało i jego potrzeby. Joga to zajęcia dla każdego. Joga dla dzieci i dorosłych w Krakowie cieszy się dużą popularnością. Dzieciom pozwala na rozwinięcie koordynacji ruchowej i nabycie umiejętności wyciszania się. Dorosłym pozwala się rozruszać i zadbać o swoje emocje.

Joga, jak każda aktywność fizyczna, wpływa na poprawę krążenia. Dzięki niej mózg jest lepiej dotleniony i ukrwiony. Wpływa na uspokojenie układu nerwowego. Jednocześnie wzmacnia mięśnie i rozluźnia napięte miejsca w ciele.