Jak przygotować ankiety weselne dla gości?

Jak przygotować ankiety weselne dla gości?

23 stycznia 2023 0 przez redakcja serwisu

Obecnie na weselach pojawia się dużo ciekawych rozwiązań, które ubarwiają uroczystość i sprawiają, że goście mają co wspominać. Zabawa jest przyjemna dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją. Jednym z oryginalnych sposobów na nadanie wydarzeniu kolorytu jest zastosowanie ankiet weselnych.

Czym są ankiety weselne?

Dzięki zastosowaniu ankiet można sprawdzić, czy goście są zadowoleni z oprawy uroczystości, dostarczonej im rozrywki czy jedzenia. Przeważnie ankiety weselne dla gości są utrzymane nieco w żartobliwym tonie, ale pozostają bardzo wartościowe. Stanowią jednocześnie rodzaj dekoracji, zwłaszcza gdy ich wygląd nawiązuje do przyjętego stylu imprezy. Ankieta weselna to rozwiązanie zbliżone do księgi gości. Na wielu weselach elementy te zostają połączone i jeden przedmiot służy zarówno do wyrażenia opinii, jak i np. do złożenia tradycyjnych podziękowań. Może przyjmować formę książki, pliku kartek lub zwoju. Wygląda efektownie i buduje wyjątkowy klimat. 

Czy ankiety weselne stanowią element oprawy uroczystości?

Za pomocą dodatków takich jak wspomniane ankiety, księgi gości, toppery na tort czy ozdobne neony krok po kroku buduje się specyficzny weselny klimat. Warto wykorzystać takie elementy, decydując się na urządzenie wesela w wynajętym obiekcie lub na zewnątrz. Razem wyglądają bardzo efektownie. Warto zwrócić uwagę na utrzymanie wszystkich elementów w ujednoliconym stylu. Takie zestawienia naprawdę dobrze się prezentują. Wybiera się jeden dominujący styl aranżacji, na przykład bardzo modne boho, i dobiera dodatki korespondujące z jego cechami. Ankiety weselne można przedstawić chociażby w postaci ksiąg, udekorowanych w stylu romantycznym lub botanicznym.

Skąd wziąć ankiety weselne?

Zakup księgi gości lub ankiety weselnej można zrealizować w sklepie z akcesoriami ślubnymi, albo też zamówić u producenta – ta druga opcja daje duże możliwości personalizacji. Księga gości stała się standardowym elementem na uroczystościach weselnych. Forma ankiety jest nowsza, ale sprawdza się równie dobrze. Podsumowując, ankiety weselne są bardzo popularne i mogą przynieść wymierne korzyści. Wypełnione przez gości stanowią świetną pamiątkę.