Jak osiągnąć sukces jako barber?

Jak osiągnąć sukces jako barber?

20 października 2019 0 przez redakcja

Barbering jest coraz popularniejszy w Polsce i tym samym powstaję w naszej przestrzeni publicznej coraz większa liczba punktów świadczących tego typu usługi. Nie wszystkie osiągają sukces.

Szkolenie barberskie

Kluczem do sukcesu jest posiadanie odpowiednich umiejętności. Barber powinien szkolić się nieustannie, a zwłaszcza kiedy jest osobą początkującą musi skorzystać ze specjalistycznych kursów, gdzie nabędzie wiedzy co do podstaw fryzjerstwa i filozofii barberingu. Taki kurs trwa sto sześćdziesiąt godzin i najczęściej prowadzony jest w systemie ciągłym. Oznacza to w praktyce dwadzieścia dni z rzędu nauki przez osiem godzin dziennie. Kurs jest podzielony na część praktyczną oraz teoretyczną. W trakcie nauki praktykant powinien mieć możliwość przetrenowania swoich nowo nabytych umiejętności na minimum czterdziestu modelach. Sama grupa nie może być zbyt liczna. Optymalnie jest to siedem osób. Powinna też panować na zajęciach luźna atmosfera.

Szukasz odpowiedniego kurs barberskiego? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/

Czego nauczymy się na kursie?

Klasyczny kurs ma na celu rozwinięcie umiejętności fryzjerskich. Kluczowe obszary kursu obejmują: wybór i odpowiedni styl fryzury, kształt głowy, rozwój fryzury, linię włosów i techniczne aspekty fryzury, otwieranie i układanie włosów, techniki odręczne, techniki cieniowania i zmiękczania. Wyjaśnione zostaną również techniki używania golarki, przycinania golarki nad grzebieniem, nauczymy się dostosowywać i wykańczać wygląd za pomocą odpowiednich produktów. Wszystko to pomoże nam lepiej zrozumieć świat fryzjerstwa. Na kursie nie może oczywiście zabraknąć zajęć praktycznych i teoretycznych w zakresie samego modelowania, przycinania brody. Kurs jest idealny dla absolutnie początkujących specjalistów, ale też dla doświadczonych profesjonalistów, nowych wykwalifikowanych fryzjerów lub profesjonalistów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności w ekscytującym i użytecznym świecie klasycznego fryzjerstwa.

Zajęcia mają za zadanie sprawić, aby uczestnicy lepiej zrozumieli współczesną męską sztukę fryzjerską. Zbadane zostaną bardziej szczegółowo alternatywne kształty i style. Jednocześnie omówione zostaną kluczowe obszary męskiej stylizacji włosów w wyborze stylu, przydatności fryzury, technicznych aspektach strzyżenia, udostępniania, nakładania warstw, technik odręcznych, przycinania, teksturowania, demontażu lub uszlachetniania. Uczestnicy dowiedzą się jak dostosować i uzupełnić każdy wygląd za pomocą odpowiednich produktów. Wszystko to pomoże im lepiej zrozumieć współczesny świat męskiego fryzjerstwa.

Po ukończeniu kursu jego uczestnicy mogą zatrudnić się w jednym z istniejących punktów lub też zdecydować się na założenie własnej działalności w tym zakresie. Założenie własnego punktu usług wiążę się oczywiście z koniecznością zainwestowania odpowiednich środków, ale w perspektywie jest dużo bardziej korzystne ze względu na zyski ekonomiczne jak też, jeśli chodzi o możliwości kształcenia barbera. Własny punkt to też większe możliwości rozwoju i przyszłego kształtowania ścieżki kariery jako zawodowego barbera.

Nie masz pieniędzy na kurs? Nic straconego, odwiedź: https://szkolabarberska.pl/finansowanie/