Gazetki promocyjne: nawyki, które sprawią, że będziemy wydawać mniej

Gazetki promocyjne: nawyki, które sprawią, że będziemy wydawać mniej

12 lipca 2022 0 przez redakcja serwisu

Oszczędzanie pieniędzy może kojarzyć się z ogromnymi wyrzeczeniami, odmawianiem sobie wszystkiego. Jednak tak naprawdę wystarczy zmiana pewnych drobnych nawyków, żeby w naszym portfelu zostawało więcej gotówki. Nie musimy rezygnować ze swoich podstawowych potrzeb i drobnych przyjemności. Co możemy zrobić, żeby zacząć oszczędzać już dziś?

Mądre korzystanie z gazetek promocyjnych ulubionych sklepów

Jednym ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie jest korzystanie z gazetek promocyjnych. Np jeżeli wybieramy sie do drogerii, warto zainteresować się najnowszymi gazetkami. Należy jednak pamiętać o tym, żeby korzystać z nich mądrze. Nigdy nie kupujmy produktów tylko dlatego, że są dostępne w promocji. Możemy skorzystać z promocyjnych cen tylko wówczas, gdy i tak zamierzaliśmy kupić daną rzecz.

Częstsze korzystanie z zamrażarki

Zamrażanie produktów może być znakomitym sposobem na oszczędzanie pieniędzy. Z mrożenia warto korzystać zwłaszcza, gdy kupujemy mięso lub ryby. Kiedy są one dostępne w promocji, możemy kupić większą ich ilość. W rezultacie będziemy mieli możliwość przygotowywania tańszych obiadów nawet przez miesiąc. Pamiętajmy jednak o tym, że produkt nadaje się do zamrażania tylko raz. W żadnym wypadku nie można go odmrozić i ponownie zamrozić.

Przygotowywanie posiłków na kilka dni 

Dobrą praktyką jest przygotowywanie posiłków na kilka dni. Pozwoli nam to unikać marnowania produktów spożywczych i co równie ważne – czasu. Gdy jesteśmy zapracowani i nie mamy wiele czasu na gotowanie – świetnie sprawdzą się dania jednogarnkowe.

Uprawianie własnych warzyw i ziół

Kupowanie dobrej jakości warzyw i ziół jest bardzo trudne i kosztowne, dlatego warto jest pomyśleć o własnej ich uprawie. Jeżeli nie mamy wiele czasu, wystarczy, że zaczniemy uprawiać zioła na parapecie. Nie wymagają one wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Tak naprawdę musimy pamiętać jedynie o tym, żeby regularnie je podlewać.

Układanie na widoku produktów z krótkim terminem ważności

W wielu wypadkach wydajemy zbyt dużo, gdyż marnujemy żywność. Dotyczy to zwłaszcza produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia (takich jak mięso, sery, jajka, jogurty, owoce i warzywa). Możemy temu zapobiec układając je w lodówce na widoki. Dobrym pomysłem wydaje się przeznaczenie oddzielnej półki na żywność, którą należy spożyć w najbliższym czasie.

Robienie list zakupów

Nie mamy szans na zaoszczędzenie pieniędzy, jeżeli nie nauczymy się robić list zakupów. Bez takiej listy nie powinniśmy nawet wchodzić do sklepu. Warto zapisywać jakie produkty są nam potrzebne niezależnie od tego czy wybieramy się na zakupy spożywcze czy odzieżowe. Posiadanie listy sprawia, że wchodząc do sklepu od razu udamy się na konkretne stoisko, nie będziemy mieć czasu na przeglądanie innego asortymentu. Dobra lista zakupów powinna być sporządzona w taki sposób, żeby produkty znajdujące się w tych samych działach były umieszczone obok siebie. Dzięki temu mamy szansę uniknąć krążenia po całym sklepie. To tworzenia list zakupów dobrze jest wykorzystać gazetki promocyjne.