Dlaczego warto zainwestować w balustrady szklane?

Dlaczego warto zainwestować w balustrady szklane?

1 grudnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Szklane elementy są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie. To jeden z gorących trendów. Szklane ściany czy balustrady mają wiele zalet. Są elementem nowoczesnego, ale też eleganckiego designu. Szkło ma wiele zalet – od estetyki, przez funkcjonalność, a na trwałości kończąc. Dlaczego warto postawić na szklane balustrady? W jakich miejscach najlepiej się sprawdzą? 

Balustrady szklane – gdzie się sprawdzą?

Balustrady szklane w Lublinie to idealne rozwiązanie nie tylko dla domów, ale również dla biur, galerii handlowych czy obiektów użyteczności publicznej. Znajdą swoje zastosowanie zarówno na schodach, jak i klatkach schodowych czy w ciągach komunikacyjnych, tarasach czy balkonach. Balustrady szklane są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania, dla których elegancki design ma znaczenie. Zaletą tego typu rozwiązań jest przepuszczanie światła. Dzięki balustradom ze szkła, wnętrza zostają rozświetlone. Balustrady wykonane ze szkła zapewnią odpowiednie doświetlenie, a co za tym idzie, także optyczne powiększenie wnętrza. Szklane balustrady sprawdzą się na poddaszu czy na klatce schodowej. Idealnie wpisują się w nowoczesną stylistykę wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Będą idealnie pasowały do wnętrz loftowych i industrialnych.

Dlaczego warto postawić na szklane balustrady?

Szklane balustrady są wykonane z odpowiednio wzmocnionego szkła hartowanego. Dlatego też nie ustępują pod względem funkcjonalności i jakości wykonania swoim odpowiednikom z kamienia czy drewna. Zarówno szklane balustrady jak i kabiny prysznicowe w Lublinie, pokryte są dodatkowymi powłokami, które wpływają na trwałość. Dzięki temu są odporne na uderzenia, uszkodzenia, nie tłuką się i nie rozsypują w drobny mak. Są więc idealne dla pomieszczeń, w których mieszkają małe dzieci. Minusem szklanych balustrad jest podatność na zabrudzenia. Na szkle wszystkie smugi czy dotknięcia zostają i są widoczne. Wymagają regularnego i dokładnego sprzątania.