Dlaczego linki są ważne dla pozycjonowania i jak je zdobyć?

Dlaczego linki są ważne dla pozycjonowania i jak je zdobyć?

7 lipca 2023 0 przez redakcja serwisu

Na pozycjonowanie stron internetowych wpływa wiele różnych czynników. Jedną z technik, która jest istotna dla tego procesu, jest link building, czyli zdobywanie odnośników z innych wartościowych i wiarygodnych witryn przekierowujących użytkowników na naszą stronę. Dlaczego linki są tak ważne i wpływają na pozycjonowanie stron www, a także jak można je zdobyć? Podpowiadamy.

Czym są linki zwrotne?

Osoby, które są zainteresowane kwestią, jaką jest pozycjonowanie stron internetowych, z pewnością wiedzą, jak istotne w tym kontekście są linki zwrotne. Czym dokładnie one są? Otóż to odnośniki znajdujące się na obcych witrynach internetowych, które prowadzą do naszej strony. Dobry profil linków ma ogromne znaczenie dla procesu, jakim jest pozycjonowanie stron w internecie.

Linki zwrotne a pozycjonowanie off-site

Jednym z działań, które zazwyczaj przeprowadzane są po tym, kiedy fachowcy wykonają audyt SEO, jest pozycjonowanie stron off-site. Zagadnieniem tym mogą zająć się specjaliści, którzy są zatrudnieni w miejscu takim, jak agencja SEO, na przykład w firmie Widoczni. Pozycjonowanie stron off-site odnosi się do działań przeprowadzanych poza naszą witryną internetową. Najważniejszą czynnością w ramach tych działań jest tworzenie profilu linków, czyli link building.

Takie odnośniki mogą być umieszczone na przykład w artykułach sponsorowanych zamieszczonych na obcych witrynach internetowych. Mogą być one ukryte pod konkretnymi frazami, obrazkami czy przyciskami. Bardzo często jednak w ramach działania, jakim jest pozycjonowanie stron www, stosuje się adres URL umieszczony w tekście.

Dlaczego linki są ważne w kontekście pozycjonowania stron w internecie?

Linki prowadzące z obcych witryn internetowych na naszą stronę mają duże znaczenie zarówno w kontekście rankingu wyszukiwarek, jak i budowania wiarygodności naszej marki. Linki zwrotne mogą pomóc nam zwiększyć widoczność naszej witryny, a także ją wypozycjonować na kilka sposobów. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że Google wykorzystuje wszelkie back linki jako jeden z czynników rankingowych. Dlatego, jeżeli inne jakościowe strony internetowe zamieszczają linki do naszej witryny, wyszukiwarka uznaje, że jej treści są wartościowe i zwiększa jej widoczność, a więc spełniają one ważną rolę w kwestii, jaką jest pozycjonowanie stron w internecie. Takie linki generują również dodatkowy ruch.

Jak zdobyć wartościowe linki w kontekście pozycjonowania stron?

Agencja SEO taka jak firma Widoczni, po tym, kiedy przeprowadzi audyt SEO, może nam zaproponować pomoc w pozyskaniu wartościowych linków. Istnieje wiele sposobów na to, by budować swój profil linkowy. Wśród najpopularniejszych można wymienić umieszczanie odnośników do naszej witryny w artykułach gościnnych oraz sponsorowanych. Linki można zamieścić również w katalogach firmowych, a także portalach ogłoszeniowych, gdzie jednocześnie będą reklamowały naszą firmę. Inną strategią jest komentowanie wpisów z danej branży na blogach i forach w taki sposób, by zamieścić w ich treści odnośniki do naszej witryny.

Więcej informacji na stronie: https://widoczni.com/pozycjonowanie-stron/