Czym są hale namiotowe?

Czym są hale namiotowe?

3 stycznia 2024 0 przez redakcja

 

Hale namiotowe to solidne konstrukcje, które przede wszystkim są wykorzystywane w trakcie eventów. Namioty stworzone w oparciu o stalową konstrukcję mogą pełnić wiele funkcji i z powodzeniem posłużyć bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Dobrze wybrana hala namiotowa może sprawdzić się znakomicie w wielu miejscach. Poznaj bliżej dostępne na rynku rozwiązania i ich najczęstsze przeznaczenie.

Jakiego rodzaju namiotyhalowe występują na rynku

Hale namiotowe dostępne są w wielu wersjach, które wyraźnie się między sobą różnią. Mowa nie tylko o powierzchni i wyglądzie, ale przede wszystkim kwestiach funkcjonalnych. Poznanie jaki namiot halowy można wybrać pozwala na łatwiejsze podjęcie decyzji i zdecydowanie się zawsze na optymalne konstrukcje.

Pierwszym rodzajem są hale całoroczne. Wyróżniają się solidniejszą konstrukcją i dodatkowym ociepleniem. Dzięki temu mogą być wykorzystywane również w sezonie zimowym. W połączeniu z ogrzewaniem wewnątrz umożliwiają uzyskanie przyjaznej temperatury dla wszystkich odwiedzających.

 

Dostępne są także hale eventowe na sezon letni. Najczęściej posiadają ściany z prostych paneli PCV lub szkła. Oferują wystarczającą wytrzymałość i pozwalają na łatwe wydzielenie odpowiedniej przestrzeni. Posiadają także przestronne wejścia, które ułatwiają korzystanie z przestrzeni. Wynajem hal wykonanych w ten sposób pozwala łatwo zaoferować dodatkowe miejsce na evencie.

Hale magazynowe to kolejny typ rozwiązań, które sprawdzają się głównie w wykorzystaniu firmowym. Pozwalają uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania konkretnych towarów. Posiadają ściany z blachy trapezowej. Dzięki temu cała konstrukcja wyróżnia się wysoką sztywnością.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na halę spełniającą wszystkie potrzeby. Firma Protan Elmark proponuje szeroki wybór rozwiązań pod każde możliwe zastosowanie. Dodatkowo świadczy wynajem hal namiotowych na korzystnych warunkach. Więcej informacji na stronie: https://protan-elmark.com.pl/.

Kiedy wynajem hali namiotowej się opłaca?

W celu skorzystania z wysokiej jakości hali wcale nie trzeba decydować się na zakup całej konstrukcji. W wielu przypadkach lepiej wypadną oferty najmu, które pozwalają w zależności od potrzeb wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie.

Wynajem hali sprawdzi się głównie przy pojedynczych wydarzeniach oraz organizowanych sporadycznie. W takim przypadku wynajęcie jest sposobem na to, aby zaoszczędzić i zawsze dopasować optymalne rozwiązania. Wystarczy zdefiniować swoje potrzeby pod kątem powierzchni i rodzaju konstrukcji.