Centra handlowe – w czym tkwi tajemnica ich sukcesu?

Centra handlowe – w czym tkwi tajemnica ich sukcesu?

14 lutego 2020 0 przez redakcja

Jeszcze do niedawana galerie handlowe były „zarezerwowane” jedynie dla mieszkańców dużych miast wojewódzkich. Centra handlowe w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku robiły ogromne wrażenie nie tylko na lokalnych klientach, ale przede wszystkim na przejezdnych. Ogromne gmachy i nowoczesne jak na tamte czasy rozwiązania architektoniczne sprawiały, że człowiek z niewielkiej miejscowości czuł się jak „Kevin sam w Nowym Jorku”. Dzisiejsza rzeczywistość całkowicie różni się od tej sprzed kilkunastu lat. Powstają kolejne centra handlowe i to nie tylko w dużych aglomeracjach – kilkudziesięciotysięczne miasta również otrzymują swoje małe królestwa konsumpcyjne. Zatem skąd bierze się fenomen galerii handlowych?

Centrum handlowe – kompleksowe usługi w jednym miejscu

Trudno nie zgodzić się z opinią, że współczesne centra handlowe w Warszawie czy w innych częściach naszego kraju przypominają małe „miasta w mieście”. Skąd takie porównanie? Galerie handlowe przestały być tylko miejscem, gdzie zaopatrujemy swoją lodówkę w świeżą żywność czy poszukujemy nowych ubrań do swojej szafy. Szeroki wachlarz usług dostępnych na terenie niemal każdej galerii handlowej pozwala zaspokoić również inne nasze potrzeby, na czele z szeroko pojętą rozrywką. Dzięki nowoczesnych centrom handlowym nie musimy przemieszczać się po zakorkowanym mieście, aby załatwić wszystkie pilne sprawy.

Galerie handlowe – sposób na poprawę humoru

Dzieci, które dorastały w latach 90. w nagrodę za dobre wyniki w nauce czy sukces sportowy otrzymywały słodycze lub możliwość wyjścia na lody czy do kina. W dobie globalizacji i wysokiego konsumpcjonizmu, budka z lodami włoskimi zamieniała się w galerię handlową. Nie da się ukryć, że ogrom atrakcji czekających na klientów galerii handlowych potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wielu konsumentów wybiera się do centrum handlowego w jednym celu – aby skutecznie poprawić sobie humor. Ciepłe słowa i przyjazny uśmiech ekspedientki w sklepie potrafi napawać dobrym humorem na cały dzień. Podobnie zresztą jak kolorowe witryny sklepowe pełne kuszących produktów czy pyszne jedzenie w ulubionej knajpce.

Centra handlowe – wnętrza o wysokim standardzie

Nowoczesne galerie handlowe to nie tylko okazja do łatwego wydawania swoich ciężko zarobionych pieniędzy – wizyta w centrum handlowym często zaspokaja również nasze potrzeby emocjonalne czy estetyczne. Wystarczy wziąć pod lupę Złote Tarasy, czyli galerię przez wielu uważaną za najlepszą galerię handlową w Warszawie. Najwyższy standard w aranżacjach wnętrza budynku zasługuje na szczególną uwagę – nie brakuje ciekawych form oraz nieoczywistych połączeń. Co więcej, szklana kopuła Złotych Tarasów od wielu już lat jest uważana za jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Warszawy Centralnej. Stąd też popularność Złotych Tarasów, które są również galerią przechodnią, połączoną przejściem z Dworcem Centralnym.