Apartamenty nad morzem na sprzedaż

Apartamenty nad morzem na sprzedaż

8 kwietnia 2019 0 przez redakcja

Inwestycja w nieruchomości to w dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepsza lokata. Kupując mieszkanie nad morzem (https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/), które w domyśle będzie całorocznym apartamentem pod wynajem, to gwarancja samych plusów – dochód znacząco wyższy niż korzyści płynące z lokaty bankowej oraz pewność, że w każdej chwili można bez rezerwacji i dodatkowych kosztów wybrać się nad morze do własnego apartamentu, powinien być wystarczającym argumentem. Zainteresowanie Polaków (i nie tylko, bo kupcami coraz częściej są też inwestorzy z innych krajów) nadmorskimi nieruchomościami stale rośnie, podobnie zresztą jak popyt na nieruchomości – należy jednak pamiętać, że ten trend w końcu ulegnie zmianie – tereny pod nowe nieruchomości w końcu się wyczerpią. Aby nie przespać swojej szansy na świetną inwestycję w nadmorski apartament, warto pomyśleć o niej już teraz!

Dlaczego apartamenty nad morzem cieszą się taką popularnością?

 

Powodow takiego stanu rzeczy jest przynajmniej kilka. Najważniejszym, z punktu widzenia potencjalnego turysty, jest chyba to, że po prostu uwielbiamy polskie morze i nadbałtyckie kurorty. Niepisaną tradycją jest, że wakacje z rodziną za tzw. „dzieciaka”, spędza się właśnie nad morzem. Kochamy szerokie piaszczyste plaże, szumiące fale, zbieranie muszelek i poszukiwanie bursztynów – miłość do Bałtyku zostaje w nas na zawsze. Choć sporo narzekamy, to w gruncie rzeczy nie przeszkadza nam nawet brak tropikalnej temperatury. Popularność nadbałtyckich kurortów jako wakacyjnych destynacji nie spada – wciąż jest to najchętniej odwiedzany przez Polaków kierunek.

Innym powodem mogą być różnego rodzaju konflikty zbrojne na świecie – podczas gdy jeszcze kilka lat temu Egipt, Grecja czy Tunezja, były bardzo chętnie wybieranym kierunkiem na spędzenie urlopu z rodziną, dziś wykupienie wakacji w tych rejonach nie tylko obciążone jest sporym ryzykiem, ale też budzi w turystach wiele obaw o bezpieczeństwo własne i rodziny. Bezpieczniej zatem spędzać wakacje w kraju, zwłaszcza z małymi dziećmi.

Apartamenty nad morzem – turystyczny joker branży noclegowej

Popularność apartamentów nad morzem jako formy noclegu rośnie z roku na rok. Jeszcze dekadę temu apartamenty uchodziły za rozwiązania dostępne tylko dla turystów zamożnych, z pokażnym portfelem. Dziś w zasadzie przodują w naszych noclegowych wyborach – o wiele swobodniej i lepiej czujemy się w nieformalnym apartamencie, niż np. hotelu. Wzrosła dostępność apartamentów, a wraz z rosnącą konkurencją ustabilizowała się cena najmu takich apartamentów, która (w zależności od regionu oscyluje w wysokości 150-800 zł za dobę) po przeliczeniu na liczbę wszystkich gości w jednym apartamencie, okazuje się być stawką bardzo atrakcyjną.

Zmienił się również sam charakter apartamentów – właściciele apartamentów z roku na rok dają swoim gościom coraz więcej. Dziś poza standardowym wyposażeniem w postaci pościeli, ręczników, czajnika elektrycznego i podstawowych naczyń, goście mogą liczyć na telewizory w każdym pokoju, w pełni wyposażone kuchnie ze sprzętami takimi jak mikrofala, piekarnik czy zmywarka (mówimy tu oczywiście o posiadaniu dostępu w apartamencie, nie w pomieszczeniu wspólnym, np. na korytarzu etc), darmowy internet, tarasy czy nawet ogródki. Apartamenty są dla nas atrakcyjne, bo czujemy się w nich komfortowo, wygodnie i bezpiecznie, a do tego nie jesteśmy skrępowani. Intymna atmosfera i swoboda są gwarancją udanego wypoczynku.

Apartamenty nad morzem na sprzedaż – gdzie kupować, jak zarządzać?

Zakup apartamentu pod wynajem to niezwykle poważna decyzja – należy przemyśleć wybór nieruchomości, lokalizację i cenę przed zakupem. Na dochodowość takiego apartamentu, a tym samym również na cenę jego zakupu, wpływ będzie miało wiele czynników. Im popularniejszy i chętniej odwiedzany kurort, tym nieruchomość będzie droższa. Kupując mieszkanie płacimy również za jego metraż, wykończenie, atrakcyjny rozkład, a w przypadku gdy decydujemy się na zakup lokalu pod klucz z kompleksowym wyposażeniem – również za urządzenie takiego mieszkania. Największy dochód przyniosą oczywiście apartamenty w rozchwytywanych lokalizacjach, topowych polskich kurortach – będą jednak kosztowały zdecydowanie więcej, niż podobnych rozmiarów i jakości mieszkanie w małej spokojnej mieścinie, również nad morzem. Oczywiście kwota, jakiej właściciel będzie żądał od wynajmujących turystów jest kwestią indywidualną i za mieszkanie w Kołobrzegu może żądać takiej samej kwoty dobowej jak np. za mieszkanie w Gąskach, pytanie jednak co na to turyści. Przy marketingu na najwyższym poziomie, przychody obu inwestorów (przykładowo z Kołobrzegu i Gąsek) mogą oscylować na podobnym sezonowym poziomie – to kwestia zaangażowania środków i czasu w dobry marketing.
Zarządzanie i dbanie o apartament to kolejna kwestia którą należy przemyśleć. Kupno to jedno, a zarządzanie turystami, sprzątnie, troska o porządek i sprawowanie podstawowej opieki eksploatacyjnej nad mieszkaniem to drugie. Po zakupie mieszkania można poświęcać swój własny czas na przygotowanie mieszkania pod wynajem i sprzątanie go po opuszczeniu lokalu przez jednych gości, a przed przyjazdem kolejnych – zwykle jednak jest to nieopłacalne (czasowo i finansowo), w związku z czym zarządzanie lokalem oddaje się w ręce wyspecjalizowanych firm, które robią to na co dzień. Oczywiście nie za darmo – trzeba będzie liczyć się z dodatkowym kosztem – stałą kwotą lub procentem prowizyjnym.

Podsumowując potwierdzamy: zakup nieruchomości nad morzem  to zdecydowanie opłacalna inwestycja – na pewno na niej nie stracisz, a możesz sporo zyskać. Jeśli zatem dysponujesz środkami i chcesz zainwestować w coś, co w przyszłości zapewni ci spory dochód – postaw na apartament nad morzem (https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/).