3 powody dla których warto jest inwestować w nowoczesne aparaty słuchowe

3 powody dla których warto jest inwestować w nowoczesne aparaty słuchowe

15 czerwca 2022 0 przez redakcja serwisu

Nawet kilkanaście procent Polaków cierpi na różnego rodzaju wady słuchu. Mimo że większość z nich stanowią osoby starsze, to niedosłuch stwierdza się również u dzieci i młodzieży. Nowoczesne aparaty słuchowe znacząco wpływają na komfort życia takich osób, zwiększając wydajność ich pracy zawodowej i pewność siebie. Najnowszej generacji aparaty słuchowe często są niewidoczne i dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe funkcje, takie jak np. Bluetooth. Dlaczego warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Nowoczesne aparaty słuchowe są niemal niewidoczne

Nowoczesne aparaty słuchowe to już nie tylko modele zauszne, ale również wewnątrzuszne, które są praktycznie niewidoczne dla otoczenia osoby z niedosłuchem. Wśród najchętniej obecnie wybieranych modeli wyróżnia się ITE, których cała obudowa jest umieszczona w małżowinie usznej, a także CIC. W tym przypadku zarówno aparat, jak i mikrofon, słuchawka i wzmacniacz znajdują się w przewodzie słuchowym.

Dodatkowo można nimi sterować przy pomocy aplikacji w telefonie, co również przekłada się na ich dyskrecję. Z tego powodu chętnie korzystają z nich osoby, którym trudno jest się przełamać, aby zacząć stosować aparat zauszny typu BTE lub RITE. Kolor takich urządzeń może być dopasowany do odcienia skóry użytkownika, dzięki czemu jeszcze lepiej wtapiają się w przewód słuchowy.

Funkcje nowoczesnych aparatów słuchowych

Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są w szereg różnego rodzaju funkcji dodatkowych. Wśród nich można wymienić między innymi możliwość zaprogramowania sprzętu w taki sposób, aby dostosowywał się on do wykonywanych czynności, na przykład można go przestawić w tryb słuchania muzyki. Wśród innych dodatkowych opcji wymienia się redukcję echa, która pozwala na zniwelowanie wszelkich odgłosów rozpraszających uwagę użytkownika w dużych pomieszczeniach. Redukcja szumu z kolei blokuje dźwięki wiatru, a także inne czynniki zewnętrzne i szumy uszne.

Zobacz także: https://najpiekniejsza.pl/wewnatrzuszne-aparaty-sluchowe-na-czym-polega-ich-dzialanie/

Nowoczesne aparaty słuchowe poprawiają komfort życia pacjenta

Aparaty słuchowe dostępne na https://akademiaslyszenia.pl/ można dopasować do wymagań każdego użytkownika. Pacjent, który zdecyduje się nosić takie urządzenie na co dzień, zazwyczaj wraca do aktywnego życia i staje się bardziej pewny siebie. W zależności od potrzeb można dopasować taki sprzęt nawet do swojej stylizacji, czy koloru włosów. Dodatkowo obecne modele zasilane są akumulatorami, których czas ładowania jest krótki, a działanie mocno wydłużone w porównaniu do starszych wersji.